کتاب «مراقبه های عاشورایی» نقد و تحقیق شد

به گفته خبرنگار مهر ، چهارمین نشست بنیاد دعبل با موضوع نقد کتاب «مراقبه های عاشورایی» سه شنبه ۱۸ دی ماه درون بنیاد دعبل خزاعی برگزار شد…این کتاب شامل گفتارهایی عاشورایی از علامه سیدمنیرالدین حسینی الهاشمی و حجت الاسلام سیدمحمدمهدی میرباقری و توسط مؤسسه فجر ولایت منتشر شده هست.
محمدرضا سنگری درون ابتدای این نشست گفت: این کتاب شامل ۳ قسمت و ۹ گفتار هست که سه گفتار از مرحوم منیر الدین حسینی الهاشمی هست و هفت گفتار نیز از جناب آقای میرباقری. مراقبه های عاشورایی کاملاً رویکرد نویسندگان را برا ما معلوم می کند و تقریباً شبیه به چند اثری هست که با آن آشنایی داریم مانند زبده الاسرار، آتشکده نیر و … . شخصیت بزرگواری مثل منیرالدین حسینی الهاشمی سامان خاصی درون بحث دارد که با سامان و هندسه مباحث آقای میرباقری متفاوت هست. نخستین مبحث این کتاب مربوط به حدود ۲۰ سال پیش هست. یکی از اشکالات این کتاب این هست که متأسفانه هیچ معرفی ای از این ۲ شخصیت درون این کتاب صورت نگرفته هست.
محمد اسفندیاری درون ادامه گفت: این کتاب چند اشکال اساسی دارد که ناشی از زاویه دید پدیدآورندگان آن هست. من به این دست اشکالات نمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *