شیطان انسان را از مسیر امن الهی گمراه می کند

شیطان انسان را از مسیر امن الهی گمراه می کند

کانون خبرنگاران نبأ ــ امام جمعه بوشهر گفت: شیطان دشمن واقعی آدم هست چون وی را از مسیر امن الهی گمراه می کند و انسان ها نیز مطابق با دستاوردشان درون قیامت بازخواست می شوند.


به گفته کانون خبرنگاران ایکنا ، نبأ ؛ خطبه های نماز آدینه، ۲۶ بهمن به همت کانون فرهنگی هنری امام هادی(ع) به امامت آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری، امام جمعه بوشهر درون مصلای جمعه مرکز استان ایراد و اقامه شد.
آیت الله صفایی بوشهری درون این آدینه با بیان اینکه تقوا بهترین زاد و توشه ازبرای رستگاری و کسب سعادت درون حیات دنیوی هست، اظهار کرد: مسیر خدا و سبک زندگی اسلامی بهترین راهی که سر انجامش سعادت، رستگاری و کمال انسانی هست.
وی درون ادامه با ابراز اینکه مدیریت و کنترل زبان یکی از بهترین آموزه های سبک زندگی اسلامی هست، افزود: پرهیز از نسبت ناروا دادن به دیگران نیز یکی از بهترین آموزه های سبک زندگی اسلامی و دینی هست.
دو قِسم ناپسندیده گناه آلود درون شریعت

استاد درس اخلاق حوزه علمیه امام خمینی(ره) شهرستان بوشهر تصریح کرد: «بهتان» به این معنی انسان دانسته به کسی نسبت ناروایی دهد و می داند که آن فرد مرتکب گناهی نشده و دارای چنین وصفی نیست، ولی نسبت به شخص صفت ناروایی نسبت می دهد و همچنین نیز «تهمت» به این معنی انسان گمان بدی که نسبت به دیگران دارد به زبان آورد؛ لذا درون متون فاخر دین هر دو قِسم بهتان و تهمت گناه ناپسندیده و بزرگی شمرده شده و به همین جهت گفته شده هست مسلمان و مؤمن نباید زبانش درون این دو قِسم حرکت کند. چون فرد مورد تهمت و بهتان شخصیت اجتماعی اش شکسته می شود و بدین جهت هست که حرمت و آبروی انسان مؤمن به اندازه کعبه محترم و حتی بالاتر هست.
امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه امام جعفر صادق(ع) فرمود «درصورتیکه یک انسان مؤمن به مؤمن دیگری تهمت بزند، ایمان از قلبش محو می شود، همان طوری که نمک درون آب از میان می رود و ناپیدا هست و همچنین درصورتیکه یک شخص درون …[ مشاهده متن کامل شیطان انسان را از مسیر امن الهی گمراه می کند درون خبرگزاری قرآنی ایران ]


اخبار پیشنهادی:

loading

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *