سامانه آموزشی «درس گفتار»، الگویی تازه ازبرای سیستم آموزشی حوزه های علمیه

سامانه آموزشی «درس گفتار»، الگویی تازه ازبرای سیستم  آموزشی حوزه  های علمیه


سامانه آموزشی «درس گفتار» بر بستر فضای مجازی هفته گذشته با حضور حجت الاسلام والمسلمین احمد مبلغی عضو مجلس خبرگان رهبری و رئیس مرکز بررسی ها اسلامی مجلس، حجت الاسلام والمسلمین سید مصباح عاملی مدیر حوزه علمیه خراسان و حجت الاسلام والمسلمین سید هادی مرتضوی مدرس دروس خارج حوزه علمیه مشهد رونمایی شد. از این رو ازبرای آشنایی بیشتر با نحوه فعالیت و برنامه های این سامانه گفتگویی با حجت الاسلام سیدحسین شهرستانی مدیر مرکز آموزشی درس گفتار ترتیب دادیم که درون ادامه می خوانید.
درون شروع درمورد اهداف مسیر اندازی و شیوه فعالیت سامانه «درس گفتار» بفرمایید.

شهرستانی: بسم الله الرحمن الرحیم. مرکز آموزشی درس گفتار فعالیت خود را با ایده تولید محتوای آموزشی متناسب با دروس حوزه ازبرای فضای مجازی از سال ۱۳۹۳ شروع کرد و تلاش شد تا با استفاده کردن از نخبگان و اساتید حوزه علمیه و به کارگیری قابلیت ها و امکانات فضای مجازی، محیط مناسبی را ازبرای آموزش و پژوهش فراهم کند. درون این راستا ازبرای آموزش درس های پایه اول تا دهم حوزه و آماده سازی طلاب ازبرای درس خارج درون دو مرحله کار به فعالیت نموده هست.
درون مرحله اول کار به طراحیِ الگوها و محیط های ویژه ای ازبرای کلاس درس، مطالعه، مباحثه، رفع اشکال و پژوهش، متناسب با فضای مجازی شده هست. این مرحله که حاصل ساعت ها بحث و تحقیق هست ازبرای این طرح ها ابتدا نگاه دقیقی به انواع درس های حوزه و نیازمندی های آن شده و پس از تحقیق و تحلیل الگوهای موجود آموزش مجازی، کار به بومی کردن این الگوها و یا طراحی تازه آن متناسب با نیازهای حوزه شده تا پس از طراحی به اجرا درآید.
درون مرحله دوم تلاش درون تهیه محتوای علمی ازبرای هر قسمت شده که ازبرای تهیه …[ مشاهده متن کامل سامانه آموزشی «درس گفتار»، الگویی تازه ازبرای سیستم آموزشی حوزه های علمیه درون سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان ]


اخبار پیشنهادی:

loading

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *